Taxi w Mikołowie czyli alternatywa transportowa

Taxi w Mikołowie – plusy i minusy

Czasy gdy bardzo niewiele osób posiadało własne auta już dawno minęły. Szczególnie po wejściu Polski do Unii Europejskiej, gdy rynek został zalany bardzo tanimi autami z Zachodu, każdy kto tylko miał taką ochotę mógł kupić samochód. Wydawało się, że spowoduje to problemy na rynku usług taksówkarskich, skoro potencjalni klienci mogą poruszać się własnymi autami to czy do czegokolwiek będą im potrzebne taksówki? Rzeczywistość okazała się zupełne inna. Taxi nadal jest potrzebne. Dlaczego? Tego dowiecie się czytając ten artykuł.

Ludzie nie zawsze korzystają z auta

Podstawową kwestią będzie chyba to, że nie każdy ma prawo jazdy, a nawet wiele osób które kiedyś zdobyły uprawnienia do prowadzenia samochodów obecnie boi się nimi jeździć ze względu na duży ruch, obawy przed zachowaniem na drodze innych kierowców etc. Jest też wiele innych powodów. Często nie znając miasta wiemy, że zanim znajdziemy interesujący nas adres to taksówka już dawno nas tam dowiezie. Częstym powodem korzystania z taksówek pomimo posiadania własnego auta jest też chęć korzystania z wieczornego życia miasta, spokojnego i bezstresowego spotkania się ze znajomymi, wypicia odrobiny swojego ulubionego trunku i bezpiecznego powrotu do domu.

Po alkoholu tylko taksówka

Tu taksówki są nieocenione. Wkrótce gdy zakończymy nasze spotkanie pojawią się pod drzwiami i odwiozą nas do domu. Nie będziemy ryzykowali utraty prawa jazdy czy nawet spowodowania wypadku. Nie będziemy też się musieli stresować „czy wypiłem na tyle mało i na tyle dawno że mogę już jechać?”. A musimy pamiętać, że Mikołów oferuje wiele ciekawych wydarzeń, podczas których może się pojawić chęć uczczenia ich obchodów odrobiną wysoko procentowego trunku. Choćby cykliczne Dni Mikołowa stanowiące święto miasta, Mikołowskie Dni Muzyki czy Impresje Mikołowskie są wydarzeniami kulturalnymi w których symboliczna lampka wina należy do dobrego tonu. Podobnie obserwowanie popisów lokalnych klubów sportowych jak LKS Strażak Mikołów odbywa się w przyjemniejszej atmosferze jeśli wiemy, że nie będziemy musieli później wracać autem. Wybór firm także mamy ogromny. Korporacje, prywatni przewoźnicy itd. Jeżeli jednak jesteś Mikołowie koniecznie skorzystaj z usługi Petrus Taxi – http://petrus-taxi.pl/.

Mikołów

Ekonomia

Ale powyższe to wciąż tylko część powodów, dla których warto wybrać usługi taxi. Innym powodem jest choćby aspekt finansowy. Owszem, kupno samochodu jest obecnie dość proste i tanie. Jednak fraza „jeśli stać mnie na auto to stać mnie też na wydatki na auto” czasem nie do końca się sprawdza i weryfikuje nasze możliwości finansowe. Własne auto to przecież nie tylko koszt paliwa, ale też mnóstwo kosztów pobocznych. Wydatki na olej, filtry, opony, drobne naprawy to tylko początek. Niedawna podwyżka cen ubezpieczeń sprawiła, że element ten stał się jednym z głównych wydatków posiadacza samochodu. A to wszystko tylko wydatki które w pewnym stopniu możemy przewidzieć. Gorzej jeśli przydarzy się poważniejsza awaria, wtedy kwota, jakiej zażyczy sobie mechanik może nas bardzo zasmucić. Pomijam już aspekt że odstawiając auto do mechanika, musimy jakoś od niego wrócić. Wtedy znów możemy liczyć na niezawodną ofertę usług taksówkarskich.

Przejazd taksówką nie musi być drogi

Warto podkreślić, że obiegowa opinia „nie będę korzystać z taksówek bo to drogie” nie zawsze jest uzasadniona. Konkurencja pomiędzy poszczególnymi korporacjami taksówkarskimi a także pomiędzy indywidualnymi taksówkarzami jest spora. Sprawia to, że cena jaką zapłacimy za nasz przejazd może być znacznie niższa niż nam się to wydawało. Podsumowując – taksówka, szczególnie jeśli test to tanie taxi wciąż jest potrzebna. I nawet jeśli na co dzień tego nie doceniamy, to jeśli choć raz będziemy mieli możliwość bezpiecznego i szybkiego powrotu taksówką po imprezie do domu, to zapewne wreszcie ją docenimy.